Ana içeriğin başı

Başarılarımız

Uzun vadeli bakış açısı ve doğru strateji ile yatırımcılarımıza kazandırıyoruz...

HSBC Portföy'ün yönettiği fonlar 2017'nin en çok kazandıran fonları arasında

‘HSBC Portföy Hisse Senedi Yoğun Fonu’ en çok kazandıran 20 yatırım fonu arasında 3. sırada yer alırken, HSBC Portföy Yönetimi  idaresinde yer alan  ‘Anadolu Hayat Emeklilik Büyüme Amaçlı Hisse Senedi Fonu’ ve ‘Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. Hisse Senedi Fonu’  en çok kazandıran 20 emeklilik fonu arasında  2 ve 3. sırada yer aldı. Dünya Gazetesi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız.

HSBC Portföy Değişken Fon kendi  kategorisinin birincisi  olurken, HSBC Portföy Altın Fonu kıymetli madenler fonları arasında 2. sırada yer aldı. Ekonomist Dergisi’nde konuya ilişkin yayımlanan habere ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

 

Euro Magazine’den  HSBC GIF Turkey Equity’e 2017’de 4 Ayrı Ödül

Yöneticisi olduğumuz Lüksemburg’da kurulu HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu, Euro Magazine tarafından; Son 3 sene ve son 10 senenin EN İYİ  Türkiye Hisse Senedi Fonu ve, Son 1 sene ve son 5 senenin 2. EN İYİ Türkiye Hisse Senedi Fonu ödüllerine layık görüldü.

Sözkonusu ödüller, Euro Magazine’in HSBC GIF Turkiye Hisse Senedi Fonuna vermiş olduğu ilk ödüller değildirler. Bu fon 2015 senesinde de son 1,3 ve 5 yılın en iyi performans gösteren Türkiye Hisse Senedi fonu olarak seçilmişti. Benzer şekilde 2011,2012 ve 2013 de de ödüller mevcut.
HSBC GIF Türkiye Hisse Senedi fonu Lipper tarafından da 2014’de son 5 yılın en iyi Türk Hisse Senedi Fonu seçildi.
 

Ekonomist Dergisi 2016 Yılı En İyi Fon Sepeti Fonu Ödülü

HSBC Portföy Global BYF Fon Sepeti Fonu,  Ekonomist Dergisinin yayınladığı Fon Sepeti Fonları kategorisinde birincilik aldı.

Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfen Ekonomist Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.
 

Forbes Türkiye 2016 Yılı En İyi Döviz Fonu (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) Ödülü

HSBC Portföy Yönetimi A.Ş. yönetiminde olan Allianz Hayat ve Emeklilik Gelir Amaçlı Esnek EYF, Forbes Türkiye’nin yayınladığı Emeklilik Fon Raporu 2017 ‘de, Döviz Fonları (Yabancı Tahvil Ağırlıklı) kategorisinde birinci oldu.

Forbes Dergisi Ocak 2017 ulaşmak için lütfentıklayın.